nátha, influenza, felső légutak

Megfázás- Nátha? Influenza?

Hogyan kezelhetők a felső légúti betegségek alternatív megoldásokkal, népi gyógymódokkal?

Nyakunkon az influenza, egyre többször halljuk. Melyek azok a jól bevált „dédanyáink” receptjei , melyeket használjunk, hogy minél kevesebb mesterségesen előállított szert kelljen magunkhoz venni és szervezetünkbe bevinni. Nem vagyok a gyógyszerek ellen , sem pedig mellette. De ameddig lehet, használom, amit Föld Anya megteremtett nekünk embereknek, hogy gyógyíthassuk magunkat.

A légző rendszer védelmét segítő táplálékok:

friss gyümölcs és zöldséglevek- főleg alma, sárgarépa, cékla és a savanyú káposzta- melyek az immunrendszerünk erősítése céljából fontosak.

Tüdőerősítő ételek: retek, torma, kínai kel, zsázsa, zeller, hagyma, újhagyma, gyömbér, fokhagyma.

Kerüljük a fehér lisztből készült ételeket, mert a szájüreg és a torok területét izgatják. Csökkentsük az állati termékből készült ennivalót. A tejterméket, banánt és diót nyákképző hatásuk miatt célszerű étrendünkből kihagyni ezen idő alatt.

Gyógyteák:

gargalizálásra :zsálya és cserszömörce

nyák felszakítására, hurutos köhögésnél: kakukkfű, édesgyökér (a kakukkfű vírusölő és baktériumölő hatású a köhögésnél)

száraz köhögés, köhögési inger csökkentésére, bevonásra: akácvirág, utifű, ánizs ( a torok számára jók az édes cukorkák, melyek bevonatot képeznek a nyálkahártyán így csökkentve annak ingerlékenységét)

gyulladás csökkentő: apróbojtorján, orvosi ziliz

immunerősítésre: csipkebogyó, homoktövis, bíbor kasvirág

Illóolajok:, aromaterápia:

folyamatos párologtatásra, fertőtlenítésre: citrom, levendula, eukaliptusz

légzéskönnyítő: borsmenta, eukaliptusz, fenyő

köhögésre: ánizs, fenyő, kakukkfű

Kisgyermekeknél és kismamáknál az illóolajok használata előtt feltétlenül tájékozódni kell arról,hogy használható- e az olaj!!!

Természetes alapanyagú készítmények: Lándzsás utifű szirup, zsályás, ánizsos, malátás pemetefű cukorkák

Energetika: A légzés és beszéd a torok csakrához tartozik. A csakra színe a kék, így kék színű sállal vagy kristállyal segíthetjük munkáját.

Kristályok: kalcedon, lapis lazuri, akvamarin, türkiz (a kínzó köhögés megszüntetésére moha achátot tegyünk a tüdő – hörgők területére és rövid időn belül csökkenteni fogja a köhögési rohamot!) A kristályokat főleg medál formájában ajánlom használni úgy, hogy a medál belógjon a szegycsontra, így segítve az immunműködésünket is!

Népi gyógymódok:

A HAGYMA a légző rendszer TERMÉSZETES ANTIBIOTIKUMA!

Használd teaként: 1,5L vízbe 2 nagy fej hagyma héját főzzed meg kb. 3 percig, szűrjük le és szobahőmérsékleten ízesíthetjük mézzel, kortyolgatva fogyasztható. (A mézet forró teába soha ne tegyük bele, mivel így elveszti az összes hasznos anyagot)

Hagymaszirup: apróra vágott hagymát és cukrot sziruppá főzünk, majd ebből gyermeknél 2 óránként egy kiskanál, felnőttnél egy evőkanál mennyiséget adunk.

Fekete retek belsejébe akkora lyukat kaparni, hogy  1 kávéskanál méz férjen bele, melyben legyen retekforgács is.  Ezt együk.  2-3 napig ismételve csökkenti a panaszokat.

Inhalálás és gargalizálás: A legegyszerűbb és legismertebb módszer a kamillás gőzölés, mely csodákra képes, bár sokan nem szeretik. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Gargalizálás sós vízzel. A víz langyos legyen, jó hosszan „gurgulázzunk”

Meleg, sós vizes lábáztatás, kiváló méregtelenítő.  (A sós víznél lényeges, hogy semmilyen tisztított sót ne használjunk!)

Amennyiben úgy gondolod, hogy mások segítségére is lehet, kérlek osszad meg!